Informácie k tejto stránke (Tech)

Post Reply
User avatar
bf17a83
Site Admin
Posts: 53
Joined: Wed May 22, 2024 2:40 pm

Informácie k tejto stránke (Tech)

Post by bf17a83 »

Tieto stránky a.k.a phpbb beží na malom raspberry pi 2b. Tá beží u mňa doma a je napojená iba na moju lokálnu wifinu. Z vonka sa k nej requesty dostávajú tunelom z clodflaru. Phpbb beží na nejakom najnovšiom apachi a php 8.2 ak ma pamäť neklame.

Dáta šupem do sqlite. Ten je replikovaný každú minútu do harddisku (pre istotu) pomocou Litestreamu.

Celkové riešenie je také no... ako by som to nazval... hračkárske. Ale na druhej strane je jednoduché a postačuje to na traffic zopár desiatkam ľuďom, a ani tých tu toľko nie je. :lol:

Konečne som teda prišiel na riešenie, ako dom v podstate musel zaplatiť iba za doménu - čo je cca 1€ mesačne. Predtým som stále bol u nejakého providera ako aws alebo digitalocean ale tým, že mi doma ležali staré raspberrypíčko - konečne môže po toľkých nečinýých rokoch opäť zamakať.

4407E726-9637-4A1F-830F-67EF74C92F80.jpeg
User avatar
bf17a83
Site Admin
Posts: 53
Joined: Wed May 22, 2024 2:40 pm

Re: Informácie k tejto stránke (Tech)

Post by bf17a83 »

Ešte musím prísť na to, ako replikovať obrázky aby boli safu.

Pravdepodobne treba napísať systemd service s nejakým rsyncom do harddisku. :twisted:
User avatar
bf17a83
Site Admin
Posts: 53
Joined: Wed May 22, 2024 2:40 pm

Re: Informácie k tejto stránke (Tech)

Post by bf17a83 »

Ešte takú maličkosť spomeniem. Tunelovanie vyžaduje stanovenie lokálnej ipčky. Teda musel som vrámci domácej siete nastavit staticku IP pre raspberry. Jednak v routri rezervovat IP pre MAC adresu a za druhe nastavit v raspberry aby sa pokusalo vzdy v tejto sieti pripajat na tu istu IPčku.

Uz sa mi stalo, ze som bol von, natukal adresu a server down. Pretoze sa v sieti nieco stalo a raspberry dostalo novu ip (predosla asi vyprsala alebo nieco). Po novom nastaveni (popisanom hore) uz vsetko klape.
User avatar
bf17a83
Site Admin
Posts: 53
Joined: Wed May 22, 2024 2:40 pm

Re: Informácie k tejto stránke (Tech)

Post by bf17a83 »

Jedina vec ktora tu zatial funguje strasne je search. Ten nevyhlada takmer nic. Necudujem sa webom, ktore si tam drbnu vyhladavanie od googlu, pretoze ten urobi vzdy ovela lepsiu pracu ako toto co tu je teraz zapnute by default. Uz som v minulosti mal sancu vyskusat si napr. Typesense ktory je podobny Algolii, a ten by bol uplne najlepsia moznost to tu nejak nasadit, ale netusim ako to zintegrovat s phpBB.

Sqlite ma aj fts5 ale ten tu tiez nie je zaznaceny ako moznost. Taktiez vyhladavanie diakritiky je tiez neexistujuce. :?
Post Reply